Derya’nın Dünyası çilekli örgü modeli yapılışı

Deryalı Günler 09 Ocak 2013
64

cileklimodelKanaltürk ekranlarında yayınlanan ve severek izlenen hergün farklı modeller ve tarifler verilen Derya Baykal ile Derya’nın Dünyası programında bugün çilek örgü modeli verildi.

Bu modelin işlemesi son derece kolay ve bu modelden ister bere, bebek battaniyesi, atkı yada isterseniz çanta yapabilirsiniz.

İstediğiniz uzunlukta zincir çekin ikili tarbzan yapın sonra çakma sık iğne yapın. Çileğin ilk sırasına 3 zincir çekin alttan 1 tane atlayın 2. ilmeğe sık iğneyle tutturun. 3 zincir çekin üstüne alıp alttan 1 ilmek atlayıp 2. ilmeğe 6 tane 2 li trabzan yapın (aynı yuvayaolacak).

Bir sıra böyle yaptıktan sonra diğer renge geçin ilk ilmeğe sık iğne ile tutturun ve ilmekten 1 tane alın içinden zincir gibi çıkartın lmekte bekletin.

Yanındaki ilmeğin tepesine batırın içinden 1 ilmek çıkartın bekletin hepsinde aynı işlem olacak 6 tane olunca hepsini tığın üstünde bekletin bir seferde toplayın 1 zincirle sıktırın.

4 zincir çekin bir sonraki 6 lı 2 trabzan yerine ilk başına sık iğne ile tutturun ve ilmekten 1 tane alın içinden zincir gibi çıkartın ilmekte bekletin.

Bu işlem hep aynı olacak. Bir sonraki sırada çilekleri ara boşluğuna aynı şekilde yapılacak. Daha sonrada iğneyle benekleri olacak.

 cilekmodelicilekorgusu

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Derya’nın Dünyası çilekli örgü modeli yapılışı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar