Ana sayfa > Tatlılar > Karamelli muhallebili sütlü tatlı

Karamelli muhallebili sütlü tatlı

karamellitatlıHem şekliyle, görüntüsü ve yapılışıyla son derece lezzeti bir karamelli tatlımız var.

İçinde kedi dilleri, muhallebisi ve en üstünde de karamel sosununda farklı bir lezzet kattığı muhteşem bir tatlıya çocuklar bayılıyor.

Karamelli tatlı

Malzemeler:

1,5 kg. süt
1 pk. hazır kahve
2 su b. şeker
1 su b. un
3 pk. krema
1 pk. kedi dili
3 pk. vanilya

Hazırlanışı:

Sponsorlu Bağlantılar

1 paket kedi dillerini servis tabağının zeminine şekersiz kısımları alta gelecek şekilde 1 sıra döşeyin. 4 çay k. hazır kahveyi 1 b. soğuk suya koyun karıştırarak eritin ve kedi dillerinin üzerine kaşık yardımyla gezdirin.

Önce bir tencereye 7,5 su b.süt, 2. pk. vanilya, 1 su b. un ve 1 su b. şekeri koyup muhallebi kıvamına gelene kadar yavaş yavaş karıştırarak pişirin.

Pişen muhallebiyi karıştırma kabına dökün ve soğuyuncaya kadar iyice karıştırmaya bırakın içine krema 1,5 paket kremayı koyun karıştırmaya devam edin.

Bir tavaya 1 su b. şeker koyun eritin karamelize olana kadar 1,5 pk. kremayı dökün sertleşecektir şeker. Eriyene kadar yavaş yavaş karıştırın.

Karıştırdığımız muhallebiyi kedi dillerinin üzerine dökün. Daha sonra pişirdiğimiz ve soğuttuğumuz karamel sosunu da döküyoruz buzdolabında soğumaya bırakıyoruz. Akşamdan yaparsanız ertesi güne çok daha lezzetli olacaktır.

  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok